вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane szybko się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od należytego i starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий